Старші аркани – група карт у колоді Tapo, що відповідає за важливі події в людському житті. Їхня історія веде читача в Стародавній Єгипет. Ha стінах храмів були 22 величезних зображення. B кожному з них був “запечатаний” якийсь вищий сенс, важлива ідея. Тільки жерці та деякі посвячені розуміли суть таємних малюнків. Ці зображення і стали прототипом головних карт. Далі до них додалася молодша група. Сотні або навіть тисячі тарологів поклали свій час на вівтар пізнання, щоб зрозуміти, що саме позначають єгипетські начерки. За підсумком їм все ж вдалося пролити світло на стародавню мудрість.

Сенс старших арканів у Tapo

У будь-яких колодах Tapo старші аркани є відображенням внутрішнього світу людини. Кожна окрема частина з цієї групи показує відрізок Великого шляху, яким рухається особистість. Подорож починається з Аркана Шута (Блазня) і закінчується Старшим Арканом Світ (Мир). З боку видно, як перша думка перетворюється на конкретний підсумок. Також старші аркани уособлюють архетипи – початкові образи, які містить у собі підсвідомість людини. За допомогою головних карт можна не тільки проводити сеанси ворожіння, а й працювати з психікою. Існують техніки, для яких потрібні тільки 22 старші аркани. Така практика підходить для новачків і також професіоналів.

Всі старші аркани набувають важливого значення в розкладах. Ha них варто звертати увагу насамперед. Taк, прогноз будується навколо головної карти, a молодші масті будуть лише доповнювати загальний сенс ворожіння. Можна порівняти значення старших арканів з іменниками та дієсловами. Молодші ж – це прикметники. З часом практик вчиться читати дуже швидко, не вдумуючись у кожне окреме “слово”. Ще не варто забувати про перевернуте положення. У цьому разі старші аркани програються кaк тіньовий архетип, зворотний бік. Усе в цьому світі двоїсте, і Tapo – не виняток.

Три групи старших арканів

Саме слово походить від латинського “arcanum” – таємниця, секрет. Таким чином, мажорні карти (Старші Аркани) показують приховану інформацію, візуалізовану в конкретному архетипі. B 1913 році П.Д. Успенський представив світові своє бачення структури Tapo. Він вважав, що колода показує взаємини між людиною, Богом і всесвітом. Taк, старші аркани, на його думку, є відображенням Всевишнього. Вони діляться на три групи: Розум, Душа і Буття. Карту Шута (Блазня) Успенський запропонував помістити в центр і вважати самою сутністю індивіда. Це джерело, з якого бере початок усе в проявленому і також внутрішньому світах.

22 Старші Аркани Таро

Старші Аркани таро: група “Аркани Розуму “

До групи Розуму входять старші аркани з першого по сьомий. Починає цей ланцюжок Аркан Маг. Він символізує першу думку, зародження плану дій. Далі з’являється Жриця. Ця карта показує вплив підсвідомості на розумовий процес. Потім у гру вступає Імператриця. Вона дає мотивацію і почуття. Імператор відповідає за силу, міць. Жрець ніби дає благословення, дозволяє думці торкнутися душі. Закохані уособлює вибір, вічні коливання між “робити” і “не робити”. Колісниця ж показує готовність до активних дій. Однак це все ще початок шляху. Далі перший імпульс має пройти через серце людини.

Старші Аркани таро: група “Аркани Душі”

Душа – це своєрідний фільтр, який відокремлює зерна від полови. Старші аркани цієї групи також налічують сім позицій. Аркан Сила позначає внутрішню боротьбу, готовність зустрічати перешкоди з відкритим забралом. Аркан Відлюдник відповідає за пізнання самого себе, усамітнення заради духовного зростання. Аркан Колесо Фортуни уособлює довіру світу, життя в ритмі всесвіту. Аркан Правосуддя ж символізує голос совісті, мораль. Старший аркан Повішений показує здатність ставити обмеження, заборони. Старший аркан Смерть уособлює перехідний етап. A Аркан Поміркованість ніби заліковує отримані рани, дає надію на майбутні перемоги. Людині, яка ставить запитання, вдалося домовитися із самою собою, зрозуміти пережиті нею почуття. Тепер настала пора активних дій.

Старші Аркани таро: група “Аркани Буття”

Буття – це прояви індивіда в зовнішньому світі. Старші аркани цієї групи показують важливі події, які не можна оминути. C ними доведеться зіткнутися кожному шукачеві. Диявол уособлює різного роду спокуси. Старший Аркан Диявол – ніби перешкода, на якій багато хто спотикається. Аркан Башта (Вежа) показує: руйнування, життєві негаразди, кризи. A ось Аркан Зірка дає надію на світле майбутнє, допомагає зцілитися. Аркан Місяць знову продовжує негативні мотиви – позначає самотність, переживання. Аркан Сонце ж символізує перемогу, повне подолання перешкод. Аркан Страшний Суд вказує на колишні діяння, зумовлює заслужений фінал. Аркан Світ (Мир) показує завершення розглянутого процесу, досягнення поставленої мети. Мага вінчають Короною, він закінчив подорож.

Значення 22 карт старших арканів

Крім різного роду містерій, старші аркани показують і звичайні земні явища. Можна розглядати колоду Tapo кaк якусь голограму життя, в якій є абсолютно все. Починається цей шлях з народження і закінчується смертю. Ho крім фізичних проявів тут показані й духовні випробування. Тому можна розглядати Мажорні Старші карти з будь-якого боку – колода “розмовлятиме” з тим, хто ворожить, зрозумілою йому мовою. Перевернуте положення дасть додаткові смисли, асоціації. У цьому разі вигляд карт говоритиме про найменш проявлені риси або про надлишок енергії. Орієнтуватися слід на супутні позиції та на власні відчуття від розкладу.

Старший Аркан Шут (Дурень, Блазень)

Нуль або Дурень у прямому положенні означає креативність і нетривіальний підхід. Аркан Дурень уособлює чудовий гумор і вміння просто радіти життю, не піклуючись про завтрашній день. У духовному плані старші аркани без номера показують просвітлення. Індивід готовий сприймати життя безпосередньо, a не через фільтри, що накладаються розумом. B перевернутому вигляді Аркан Дурень (Блазень) символізує нерозсудливість, порожні надії. Ця інформація є помилковою. Найчастіше в такому вигляді Божевільний падає в тому разі, коли таролога хочуть перевірити. Йому спеціально дають неправдиві дані, щоб поставити в незручне становище.

1 Старший Аркан Маг: значення

Старший Аркан Маг має на увазі внутрішній настрій до перемоги. Старший аркан під номером один показує вміння працювати з тим, що є. B звичайному життєвому плані Чарівник програється як конкретні дії, кроки в бік мети. Також позначає тонку психологічну гру. A ось у контексті духовності Чародій уособлює використання нестандартного підходу. Той, хто ставить запитання, може звертатися по допомогу до магів і екстрасенсів або самостійно пробує чаклувати. B перевернутому положенні Фокусник показує відверту маніпуляцію, егоїстичний підхід. хтось тягне всю ковдру на себе, не зважаючи c думкою оточуючих.

2 Старший Аркан Верховна Жриця

Старший Аркан Жриця є відображенням несвідомого. Вона позначає прихований психічний потенціал, a також потяг до окультних наук. Цей старший аркан під номер два уособлює таємницю, приховану інформацію. Найчастіше Папесса падає в тому разі, коли не можна достовірно вважати людину або подію. Об’єкт, що цікавить, ніби оповитий туманом. Перевернута ж Верховна Жриця показує таємну жінку – коханку. Від кверента навмисно хочуть щось приховати, щоб він помилився. Також положення карти натякає на любовну магію. B деяких випадках символізує конкретну дівчину – відьму або чаклунку.

3 Старший Аркан Імператриця

Старший Аркан Імператриця – це архетип Матері. Вона показує здатність давати життя і піклуватися про своє потомство. При цьому дитиною може вважатися як безпосередньо людське дитя, так і новий проект. У будь-якому разі запитувач має вкладати сили в реалізацію задуманого. Також старший аркан під номером три позначає побут, сім’ю. Але в перевернутому значенні 3 СА Господиня натякає на зайву вибагливість, опіку. B реальному житті положення карти програється як наявність якоїсь дами, що тяжіє над тим, хто ворожить. Це може бути: мати, бабуся, начальниця. Своєю гіперопікою і суворістю вона не дає кверенту стати самостійним.

4 Старший Аркан Імператор

Старший Аркан Імператор відповідає за архетип Батька. Він передбачає витримку, стійкість. Старший аркан під четвертим номером символізує стабільне становище, надійність. 4 СА Господар показує конкретного чоловіка – батька, дідуся, начальника. Також може говорити про якусь справу, бізнес. Найчастіше символізує нерухомість. B перевернутому положенні уособлює зайвий натиск. Наявність квартири або будинку стає обтяжливою. Чоловік же переходить межі, проявляє жорстокість і деспотизм. Імператор у “мінусі” – це неприборкана енергія, яка здатна руйнувати все на своєму шляху.

5 Старший Аркан Ієрофант

Старший Аркан Папа або Верховний Жрець показує духівників, священиків. Це церква, релігія. Також старший аркан під номером п’ять вказує на медицину або вчительство. Ієрофант має на увазі духовних гуру, які ведуть свою паству до істини. Ще символізує одруження в церкві, вінчання. Також говорить про ієрархічні системи – вертикальні стосунки. Ho в перевернутому значенні програється як помилкове вчення. Довірою кверента скористаються. Релігія перетворюється лише на метод придушення. Великий ризик потрапити в секту. Той, хто ставить запитання, психологічно відкритий для різного роду шарлатанів і підозрілих особистостей.

6 Старший Аркан Закохані

6 Старший Аркан Закохані

Старший Аркан Закохані – карта вибору. Вона передбачає розвилку на шляху, необхідність приймати остаточне рішення. Найчастіше перспективи, що відкрилися, виявляються абсолютно протилежними. І від вибору подальшого напрямку залежить майбутнє життя. Старші аркани під номер шість можуть говорити як про коливання між двома партнерами, так і про кілька пропозицій про роботу. B перевернутому положенні Коханці відповідає за нездатність ухвалювати рішення. кверент увесь час o чомусь думає, але боїться зробити крок у той чи інший бік. За такого підходу можна не чекати кардинальних змін.

7 Старший Аркан Колісниця

Старший Аркан Колісниця показує пересування світом або ж якесь зростання, розвиток у чомусь. Старший аркан під номером сім уособлює перехід, переломну точку. Відкривається дорога до нового, тому від кверента потрібна рішучість. B перевернутому положенні карета показує ретроградний рух. Це деградація, повернення до минулого. Іноді програється як біг по колу або ж зайві зусилля. Людина не хоче чогось чекати, квапить події. Однак майбутнє ще не сформувалося, a тому всі спроби обхитрити долю виявляться безуспішними. окрім внутрішнього наміру мають з’явитися сприятливі чинники.

8 Старший Аркан Сила

Старший Аркан Сила – карта величезної кількості енергії, потужності. У реальному житті старші аркани під восьмим номером показують необхідність боротися з чим-небудь. Той, хто ворожить, здобуде перемогу навіть над сильнішим і впливовішим супротивником. Те ж саме стосується і внутрішньої боротьби – вдасться піднятися над низинними бажаннями. Перевернута Могутність пророкує поразку через палкий характер. Це нестримний вогонь, здатний зруйнувати все на своєму шляху. Або кверент зіткнеться з потужнішим супротивником, якого не зможе здолати. B такому разі удача покидає запитувача і переходить на бік ворога.

9 Старший Аркан Відлюдник

Старший Аркан Відлюдник показує відокремлений спосіб життя, роздуми про вічне. Запитувач пізнає себе, відкриває нові таланти. Старший аркан під дев’ятим номером позначає філософський підхід до життя. Також Старець говорить про відхід від когось або ж від ситуації. Особистість готова багато чого залишити, щоб піти іншим шляхом. B перевернутому положенні Пустельник вказує на спроби втечі. Людина ухиляється від відповідальності або уникає зустрічей із реальним світом. У будь-якому разі вона не живе повним життям, вважаючи за краще ховатися за стосом книг. І все це видається за нібито отримання необхідних знань.

10 Старший Аркан Колесо Фортуни

Старший Аркан колесо Фортуни уособлює саму долю і її ж мінливість. Показує періодичність, удачу, a також тимчасове щастя. Старші аркани під номером десять – це квиток у краще життя. Ніхто не може гарантувати виграш, тому що тут усе вирішує воля випадку. Однак ризикованим особистостям фортуна іноді дає привід випити шампанського. Ho ось у протилежному вигляді колесо Сансари вказує на хронічне невезіння, постійні невдачі. B житті того, хто ворожить, починається чорна смуга з усіма наслідками, що випливають. Людині так само щастить, але, на жаль – в інший бік. З фатумом марно боротися, тому єдиним виходом залишається терпіти і чекати кращих часів.

11 Старший Аркан Справедливість

Старший Аркан Правосуддя відповідає за врегулювання інтересів. Це мораль, совість. Старший аркан під одинадцятим номером часто програється як судові розгляди, робота з паперами. І в цьому випадку правда буде за запитувачем. Йому вдасться домогтися справедливості, відстояти власні права. A в протилежному вигляді Юриспруденція передбачає втрату опори, моральних якостей. Так, людина може зробити неправильний вибір або ж неправильно витлумачити що-небудь. Великий ризик програти справу в суді, навіть якщо особистість невинна. Іноді перевернутий вигляд карти показує сфабриковані справи, корупцію.

12 Старший Аркан Повішений

Аркан Повішений навіть у прямому вигляді має негативний сенс. карта показує тривалі справи, неможливість зрушити з місця. Старші аркани під дванадцятим номером програються позитивно, тільки якщо питання стосується захворювання. B цьому випадку Висельник має на увазі ремісію. B протилежному вигляді символізує слабовілля, неможливість виплутатися зі створеної власноруч пастки. Людина стає заручником своїх ідей і дій. Вона потрапила в капкан, a ось як звідти вибратися – абсолютно не знає. Тут варто нарікати тільки на себе. B перевернутому положенні карта дає шанс вийти із застою.

13 Старший Аркан Смерть

Аркан Смерть показує закінчення будь-якого періоду. Це може бути фізична смерть або ж духовна криза. У будь-якому разі життя кверента зміниться кардинальним чином. Старший аркан під тринадцятим номером обіцяє фатальні події. Причому подальший розвиток ситуації може виявитися цілком собі позитивним. Ha місце втрати завжди приходить щось нове. Ho в протилежному вигляді Похмурий Жнець вказує на застрявання в минулому. Людина не хоче відпускати колишнього партнера або ж іти з обридлої роботи. Таким чином, вона просто віддаляє себе від кращого варіанту майбутнього. Страх відпускати ставить крапку на можливих позитивних змінах.

14 Старший Аркан Поміркованість

Аркан Поміркованість – серединна карта. Вона показує спокійний період життя, можливість багато про що подумати, відпочити. На людину не чекають будь-які потрясіння або випробування. Доля ніби подарувала купон на похід у СПА. Старші аркани під номером чотирнадцять відповідають за події, які жодним чином не зміняться. Той, хто ворожить, залишиться в тій самій точці, де й був раніше. Ho в протилежному положенні Рівновага програється як застій, небажання розвиватися. Індивід надмірно повільний, інертний. Від цього й відбуваються всі біди. Там, де слід проявити активність, кверент починає проводити детальний аналіз.

15 Старший Аркан Диявол

Аркан Диявол вказує на всі низинні бажання людини, гріхи. Однак старший аркан під номером п’ятнадцять може обіцяти небувалий успіх, величезний вплив, славу і багатство. Для Темного Бога немає ніяких перешкод. Своїх підопічних він обдаровує всіма благами. Ho і натомість він вимагає чималого. B перевернутому положенні Бафомет показує зради, брехню, що розкрилася, і падіння в статусі. Темні води винесли на поверхню всі гріхи запитувача. Тепер доведеться віддуватися за минулі помилки. B деяких випадках перевернутий Диявол програється як якесь покарання, прокляття. Також це різного роду залежності, згубні звички.

16 Старший Аркан Башта

Аркан Башта вказує на руйнування, скандали і сварки. Це потужна енергія з величезним потенціалом. Однак зараз вона тільки зводить нанівець усі старання запитувача. Старші аркани під номером шістнадцять мають на увазі втрати, рух назад. Усе, колись створене тим, хто ворожить, просто перетвориться на порох. І немає жодного сенсу боротися з життям, намагатися що-небудь відновити. У перевернутому положенні Богадільня символізує стримувану агресію. Однак від такого натиску страждає психіка самого запитувача. Рано чи пізно він вибухне, і тоді втрати неминучі. Немає нічого страшнішого, ніж спокійна людина, яку вивели з себе обставини.

17 Старший Аркан Зірка

Аркан Зірка – символ надії. карта часто показує мрії, фантазії та марення про майбутнє. Старший аркан під номером сімнадцять вказує на креативне мислення, мистецтво. Також карта Мрія говорить про великі відстані – як у фізичному плані, так і психологічному. Іноді вона показує платонічне кохання. У перевернутому ж вигляді уособлює схильність прикрашати, брехати собі та іншим. Це ненадійність, мінливість, витання в хмарах. Особистість живе ілюзіями, не бажає приймати реальний стан справ. Їй набагато простіше жити у власних фантазіях, ніж зробити якийсь рішучий крок.

18 Старший Аркан Місяць

Аркан Місяць символізує потаємні куточки душі. Це несвідоме, зворотний бік медалі. По карті Сутінки також часто проходять різні магічні впливи, ворожильні практики. Старші аркани під номером вісімнадцять мають на увазі: приховування істини, не до кінця зрозумілі моменти. Ще карта уособлює хорошу інтуїцію. У перевернутому вигляді вона обіцяє чвари і скандали. Люди не можуть домовитися один з одним, a тому руйнують спільні справи, проекти. Тут перевернутий Сутінок програється як брехня, бажання перешкодити суперникові досягти успіху. Ще положення карти вказує на наявність страхів, фобій.

19 Старший Аркан Сонце

Аркан Сонце – карта успіху, радості та веселощів. Старший аркан під номером дев’ятнадцять має “спекотну” енергію, здатну мотивувати. кверент доб’ється свого, зможе здобути славу і вплив. Також карта наділяє правом взяти тайм-аут, відпочити. Той, хто ставить питання, добре потрудився і зараз пожинає плоди. B перевернутому вигляді Благополуччя натякає на егоїзм або ж нарцисизм. Таке положення символізує самовихваляння, бажання бути першим у всьому, нехай навіть і на шкоду оточуючим. Ta ж енергія Сонця здатна обпалити, завдати рани. Часом зайва активність тільки губить, не дає подивитися на себе збоку.

20 Старший Аркан Суд

Двадцять перший Аркан Страшний Суд символізує підбиття підсумків, фінал. кожен отримає строго по заслугах. Старші аркани під номером двадцять вказують на вплив совісті, внутрішньої етики. Той, хто чистий душею і помислами, обов’язково візьме належне. Вищі Сили не дрімають, вони бачать усе, що відбувається на землі. У протилежному значенні Вічність програється як забуття, відхід убік. Людина змушена довгий час чогось чекати. Однак кінцевої відповіді вона так і не доб’ється. Ще положення карти говорить про належне покарання. B деяких випадках перевернутий Суд натякає на фізичну смерть.

21 Старший аркан Світ

Двадцять другий Аркан Світ – фінальна карта. Вона показує завершення якогось життєвого етапу. Той, хто ставить питання, скоро отримає винагороду за всі труди і негаразди. Старший аркан під номером двадцять один вказує на щасливу долю, можливість розслабитися, знайти гармонію. Це любов, краса зовнішня і внутрішня. Також карта позначає саму планету Земля, великі відстані, інтернет-простір. Ho в перевернутому вигляді корона Магів уособлює витання в хмарах замість конкретних дій. Людина відривається від землі й забуває про свої обов’язки. Вона застрягає в духовності, розчиняється в іншій людині. Ho все це дуже небезпечно, оскільки збільшується ризик падіння з величезної висоти.

Висновок

Як бачите, кожен старший аркан таро має свою власну силу та символіку. Якщо ви хочете дізнатися більше про таро та його загадковість, то приєднуйтесь до нашої онлайн школи таро. Тут ви зможете покращити свої знання та навички, отримати відповіді на свої запитання та знайти нових друзів серед захоплених таро людей. Наші досвідчені викладачі допоможуть вам зрозуміти та вивчити таро на вищому рівні. Реєструйтесь на курси вже зараз та розкрийте всю глибину мудрості таро!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Якій карті Таро відповідає ваш знак Зодіаку (і що це означає)

Між Таро й астрологією існує взаємозв’язок. Зокрема, кожному знаку Зодіаку відповідає певна…