Мабон відзначають в осіннє рівнодення, коли день і ніч рівні. Власне тому свято дуже про баланс, рівність і гармонію.

У стародавні часи Мабон був святом другого врожаю, коли фермери збирали гарбузи, виноград і яблука. Тому ці продукти вважаються традиційно-святковими. Зараз Мабон – це час подякувати навколишньому світу за достаток – як у буквальному, так і в духовному сенсі. Це також чудовий час, щоб визнати і відсвяткувати свої успіхи, а також відмовитися від тих речей, які застаріли і не приносять вам користі.

Історія Мабона

Сучасні язичники почали відзначати Мабон як один із восьми саббатів ще в 1970-х роках, але коріння свята врожаю сягає давніх часів. Свято назване на честь стародавнього валлійського героя на ім’я Мабон або Модрон, яке перекладається як “Син Матері”. Мабон це друге з трьох свят врожаю, які відбуваються в Колесі року. Подібно до Аполлона, Мабон зображувався красивим юнаком з лірою. Кажуть, що в дитинстві Мабон був заручником у пеклі, як в історії Персефони та Деметри.

Що, до речі, не дивно, адже грецька богиня Деметра набагато тісніше пов’язана з осіннім урожаєм, оскільки саме через її горе від втрати доньки землю вкрив холод замість достатку.

Ритуали Мабона

Мабон – чудовий час для ритуалів, які мають позбавити вас поганих стосунків, нездорових звичок або саморуйнування. Ще це чудовий час для залучення у своє життя багатства і стабільності. Печіть пироги з яблуками та корицею – вони теж наповнять ваш дім достатком, успіхом і новими можливостями. Зробіть лялечку з кукурудзяного листя – вона захищатиме ваш дім протягом року.

Символи Мабон

  • Символи: ріг достатку, шишки, насіння.
  • Кольори: помаранчевий, червоний, жовтий, коричневий, мідний, темно-жовтий, темно-зелений.
  • Продукти: кукурудза, квасоля, кабачки, яблука, гарбуз, сидр, коренеплоди, гранат, вино.
  • Трави: деревій, розмарин, шавлія, полин, шипшина,
  • Квіти: соняшники, будяк, чортополох, чорнобривці.
  • Тварини: Сова, олень, дрізд, лосось.
символи мабона

Як відсвяткувати Мабон

Один із найпростіших (і найкумедніших) способів відсвяткувати Мабон – це прикрасити свій дім осінніми елементами. Свіжі та сушені квіти, гарбузи, які можна вдало розмістити на кухні.

Кошик із жолудями приверне у ваш дім удачу і достаток, тому сьогодні можна піти і позбирати жолудів.

Оскільки Мабон припадає на початок навчального року – буває складно спланувати велике свято, особливо якщо воно припадає на середину тижня. До речі, немає нічого поганого і в тому, щоб відсвяткувати Мабон сімейною вечерею наприкінці тижня.

Використовуйте червоні та помаранчеві свічки або зробіть свічники з яблук. По черзі говоріть, за що ви вдячні та чого сподіваєтесь досягти в прийдешньому році. Дуже важливо бути вдячними, адже це позиція дорослої людини, яка приносить зовсім іншу якість життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

10 прикмет, які попереджають про небезпеку – не пропустіть ці знаки долі

Доля нерідко підносить неприємні сюрпризи. Але якщо вчасно помічати підказки та сигнали…