Таро – мова символів

Виберіть карту зі своєї колоди Таро. Ви побачите на ній різні зображення – деякі ви дізнаєтеся, а деякі ні. Незалежно від того, чи ви свідомо розумієте, що означають ці картинки, ваша підсвідомість реагує на них. Наша онлайн школа таро допоже вам зрозуміти ці символи. Як і образи сновидінь, символи звертаються до нас глибоко і негайно і потужно викликають осяяння. Пам’ятаєте стару приказку: “Краще один раз побачити”? Коли ви працюєте з Таро, це, безперечно, правда.

Символи та зображення також мають інші переваги перед словами. Вони обходять аналітичну, впорядковану ліву півкулю і заводять живу бесіду з творчою, інтуїтивною правою півкулею. Вони надихають вас думати, але не кажуть, що думати.

«Таро — це насамперед символічна система самопізнання, самоінтеграції та самоперетворення. Життєво важливим для інтеграції є об’єднання протилежностей усередині, процес, який, за словами Юнга, «на вищому рівні свідомості не є раціональною річчю і не є питанням волі; це психічний процес розвитку, який виявляється у символах».

РІЧАРД РОБЕРТС, ОРИГІНАЛЬНЕ ТАРО І ВИ

КОЛІРНИЙ СИМВОЛІЗМ У ТАРО

Ще до того, як ви перейдете до конкретних символів, ви, мабуть, помітите кольори на карті. Багато колод Таро відображають яскраві та красиві колірні палітри. Ці кольори є чисто декоративними — вони також містять символічні, духовні, психологічні та фізіологічні властивості. Художники Таро, як і інші художники, використовують кольори, щоб передати настрій та послання тим, хто їх бачить.

Кольори та елементи в ТАРО

У практиці магії, кольори відповідають чотирьом елементам: вогню, воді, землі та повітрю. Ми можемо випробувати ці елементи в природному світі, але вони також мають духовні та символічні властивості. Розуміння цих властивостей та їх колірних відповідностей може допомогти вам інтерпретувати карти та їхнє магічне значення.

І в Таро, і в західній магії (пам’ятайте, що Таро і магія нерозривно пов’язані) червоний пов’язаний з елементом вогню, синій – з водою, зелений – із землею, а жовтий – із повітрям. Крім того, кожна з чотирьох мастей Таро пов’язана з одним із цих елементів. (Ми скоро поговоримо про ці масті). Багато практик Таро пов’язують жезли з вогнем, чаші з водою, пентаклі із землею та мечі з повітрям. В результаті художники Таро можуть, наприклад, підкреслювати червоний колір на картах масти жезлів та синій на картах з чашами, щоб викликати підсвідомі реакції та осяяння. Однак не всі і не кожна колода дотримується цього порядку.

Кольори та чотири напрямки в ТАРО

Створюючи коло для заклинання чи ритуалу, ви, можливо, закликали енергії чотирьох напрямів та істот, що охороняють напрямки. Відьми асоціюють колір з кожним із цих напрямків: жовтий – зі сходом, червоний – із півднем, синій – із заходом, а зелений – із північчю. Ви можете поставити свічку або інший предмет відповідного кольору в кожному напрямі у вашому будинку або на вулиці — скрізь, де ви займаєтеся магічною роботою.

ТАРО та Приховані значення у кольорах

Колірна символіка включає понад чотири масті Молодших Арканів. Кожен колір, який ви бачите має особливе значення, яке інтуїтивно резонує з нами. У деяких випадках кольори мають культурне чи особисте значення, яке може змінюватись в залежності від традицій, національності чи системи переконань людини. Однак багато хто дотримується універсального символізму.

Кольори та культури в таро

У різних культурах кольори мають різні зв’язки та символізм. Наприклад, китайські нареченої носять червоний колір – колір удачі у цій культурі. У Китаї білий колір вважається кольором жалоби. Для відьом чорний колір означає силу, а чи не горе. Люди також по-своєму реагують на певні кольори. Наприклад, вас можуть залучити кольори, що відповідають вашому знаку зодіаку. У мене є друг-Телець, який завжди носить земні тони; Я Водолій і люблю блакитний та кобальтовий.

Подивіться на кілька наборів карт Таро і зверніть увагу, як художники, які їх створили, використовували кольори для вираження певних якостей. У наступній таблиці перераховані якості, які зазвичай пов’язані з різними відтінками:

КолірЯкості
червонийпристрасть, життєва сила, хоробрість
помаранчевийтепло, енергія, активність, драйв, впевненість
жовтийкреативність, оптимізм, ентузіазм
зеленийзцілення, зростання, родючість, процвітання
блакитнийчистота, безтурботність, ясність розуму, співчуття
синійвірність, проникливість, натхнення, незалежність
індігоінтуїція, зосередженість, стабільність
фіолетовиймудрість, духовність, сила
білийчистота, цілісність, захист
чорнийсила, несвідоме, вигнання, мудрість
рожевийлюбов, дружба, прихильність, радість, почуття власної гідності
коричневийзаземленість, сталість, практичність
Кольори та культури в таро

МАСТІ ТАРО – МОЛОДШІ АРКАНИ

Незалежно від того, яке «обертання» конкретний артист використовує у своїй колоді, певні базові концепції, швидше за все, переважатимуть. Чотири масті Молодших арканів мають фундаментальне значення для структури і композиції Таро. Як згадувалося раніше, ці костюми відповідають чотирьом стихіям: вогню, воді, землі та повітрю.

Як ми обговорювали, карти Таро та звичайні гральні карти мають тісний зв’язок — вони, можливо, походять від того самого джерела. Тому не дивно, що колода покеру також ділиться на чотири масті і що ці масті відповідають мастям в Таро:

 • Масть Мечів – піки
 • Масть Пентаклів – бубни
 • Масть Чаш – черви
 • Масть Жезлів – трефи

Різні інтерпретації таро

Не всі згодні з тим, що я встановлюю зв’язки між мастями Таро та колодою покеру. Наприклад, А.Е. Уейт, окультист, що надихнув Таро Райдера-Уейта-Сміта, поєднав жезли з бубнами, мечі з трефами та пентаклі з піками. При роботі з картами використовуйте власну думку та інтуїцію – можливо, ви навіть не відчуєте необхідності пов’язувати гральні карти з Таро.

Масті також символізують жіночі та чоловічі сили, що діють у нашому всесвіті. Ви можете легко помітити фалічний символізм у мастях жезлів та мечів – і справді, відьми асоціюють елементи вогонь та повітря, з якими пов’язані ці масті, з чоловічою енергією чи енергією ян. Чаші нагадують форму матки, а зв’язок масті з водяною стихією явно пов’язує чаші з жіночим принципом. Пентакле – або пентаграма – символізує людське тіло, його п’ять точок представляють голову, руки та ноги.

Масть Жезлів у системі таро

Масть жезлів (також званих жезлами, палицями, кийками, кийками тощо) відповідає стихії вогню. Вогонь активний, спрямований зовні і пов’язаний із волею, самовираженням та натхненням. Це передбачає розширення та особисту владу. Жезли часто описують проблеми, пов’язані з кар’єрою, тому ви можете побачити, як вони виникають у питаннях, що стосуються вашої роботи, творчих зусиль або заняття, яким ви захоплені.

Можливо, ви знайомі з паличками, які використовують Гаррі Поттер та його друзі, що нагадують жезл диригента оркестру. Однак жезли, зображені на картах Таро, не такі вже й слабкі. Наприклад, у колоді Райдера-Уейта-Сміта жезли виглядають як дерев’яні палиці вище за людину і листя, що проростає.

Фігури на картах жезлів (у колодах розповіді) часто зображуються як воїни, герої чи лідери – динамічні та натхненні люди, які з впевненістю та ентузіазмом рвуться у життя. Вони можуть їздити на гордих конях, розмахувати прапорами чи носити гірлянди. Хоч би що вони робили, схоже, їм подобається. Навіть коли вони стикаються з труднощами, ці відважні і стійкі люди здаються здатними впоратися з поставленими перед ними труднощами і досягти успіху в будь-якому починанні.

Коли читанні з’являються жезли, це зазвичай свідчить про те, що відбувається якесь дію чи зростання. Можливо, ви вирушаєте в якусь пригоду або вам може знадобитися набратися хоробрості в непростій справі. Жезли також можуть спонукати вас повеселитися, ризикнути, заявити про себе або виявити творчий підхід.

«Сила жезла навчи мене зливати його зі священним Я».

КІСМА К.

Масть Чаш у системі таро

Масть чаш (Кубків)пов’язана зі стихією води. Енергія води сприйнятлива, спрямована всередину, рефлексивна та пов’язана з емоціями, творчістю та інтуїцією. У Таро чаші зазвичай зображуються як кубки, але на деяких колодах вони зображуються як казани, вази, урни, глеки, кавові кружки, пивні кухлі або пляшки. Незалежно від образу, принцип той самий: чаші означають здатність приймати і утримувати.

Оскільки масть чаш є емоціями, люди на картах часто зображені в якихось відносинах: романтичних, сімейних або дружніх. Читання, що складається з безлічі чаш, підкреслює емоції та/або стосунки. Окремі карти і те, як вони з’являються під час читання, покажуть, чи ці взаємодії є приємними чи болючими.

Масть Пентаклів у системі таро

Пентаклі чи пентаграми відповідають елементу землі. Як і вода, Земля – ​​це жіноча енергія/енергія інь, яка відноситься до нашої планети як джерела існування, безпеки та стабільності. Деякі колоди Таро зображують масть у вигляді монет або дисків, або навіть у вигляді щитів, каміння, раковин, кристалів, коліс або буханців хліба. Незалежно від фактичного зображення, масть пентаклів символізує фізичні ресурси, тіло, цінності, практичні інтереси, матеріальні блага, власність і форми грошового обміну – речі, які підтримують нас на земному плані.

Пентаграми відьом

Пентаграма, яку воліють відьми, є п’ятикутною зіркою з колом навколо неї. Коло містить енергію зірки (яка представляє фізичне тіло) і забезпечує захист. У Техасі, де жив мій вітчим, люди демонструють пентаграми всюди – у своїх будинках, муніципальних будинках, парках та міських площах, хоча більшість із них не бачать зв’язку. Техаські рейнджери носили значки «Самотня зірка», і ці пентаграми, можливо, врятували деякі життя.

У колодах розповіді часто зображені люди на картах з пентаклями, зайняті будь-якою роботою чи комерцією. На деяких картах ці люди насолоджуються плодами своєї праці та тим, що можна купити за гроші, за іншими вони страждають від бідності. Коли пентаклі з’являються у розвороті, це зазвичай знак того, що фінансові чи матеріальні питання займають важливе місце у свідомості людини, для якої проводиться читання. У деяких випадках ці карти можуть вказувати на фізичні проблеми, проблеми зі здоров’ям або на інші ситуації, пов’язані з тілом. Залежно від карт ця масть може вказувати на необхідність зосередитись на практичних питаннях або, навпаки, на тому, що ви приділяєте надто багато уваги матеріальним речам.

«Відносини – це лабораторії Святого Духа, в яких Він об’єднує людей, які мають максимальні можливості для взаємного зростання.

Він оцінює, хто і в кого може найбільше навчатися будь-якої миті часу, а потім доручає їх один одному».

МАРІАННА УІЛЬЯМСОН, ПОВЕРНЕННЯ ДО КОХАННЯ

Пентаграма в Едемі

Якщо розрізати яблуко навпіл, ви побачите, що його насіння утворює п’ятикутну зірку. Таким чином, історія Едемського саду, коли Єва дає Адаму з’їсти яблуко, описує сходження душі у фізичне тіло.

Масть Мечі у системі таро

Масті мечів відносяться до стихії повітря. Хоча зазвичай зображується як могутній бойовий меч, у деяких колодах масть зображується як звичайні ножі, атоми (ритуальні кинджали, які використовуються відьмами та іншими магами), коси, сокири чи списи. Незалежно від того, як його репрезентують, ріжуча «зброя» – це інтелект. Таким чином, масть мечів символізує раціональне мислення, логіку, аналіз, спілкування та силу розуму.

Екскалібур

Найвідомішим із усіх мечів, звичайно ж, є Екскалібур короля Артура. У легенді “Меч у камені” меч застряг у камені і може бути витягнутий лише законним королем: Артуром. У пізнішій легенді, популяризованій сером Томасом Мелорі, Артур отримує меч від Леді Озера. Цікаво, що в обох казках потужна чоловіча зброя зберігається для Артура завдяки жіночому джерелу: землі чи воді.

У колодах оповідання персонажі на картах мечів часто зображені як воїни, вчені, мудреці, вчителі чи шукачі — серйозні особи, які шукають відповіді на великі питання життя. Часто зображення показують страждання чи боротьбу, можливо, вказуючи на боротьбу, пов’язану з перетворенням досвіду на знання. Таким чином, вони ілюструють твердження Рудольфа Штайнера: «Мудрість це кристалізований біль».

Коли мечі з’являються під час читання, це означає, що розумова чи словесна діяльність є пріоритетом. Можливо, ви надто багато думаєте, турбуєтеся та надмірно аналізуєте ситуацію. Або вам може знадобитися використовувати свою голову, щоб чітко та раціонально вивчити проблему. Спілкування може принести вам користь зараз, або вам може знадобитися використовувати логіку, щоб подолати каламутну ситуацію.

«Робота з магією символіки Таро приводить нас до серцевого центру над світськими реальностями перших трьох чакр. На вищому метафізичному рівні робота з картами Таро може відкрити сьому чакру божественного натхнення та шосту чакру творчого бачення. Проникливість, що передається через п’яту чакру, помірну співчуттям четвертої чакри, може створити інтерпретацію Таро найбільш ефективної алхімії зцілення».

СЮЗАН ЛЕВІТТ, ВСТУП В ТАРО

ПОПУЛЯРНІ СИМВОЛИ ТАРО

Символи втілюють суть того, що вони позначають це не просто зручна форма стенографії. Ось чому вони мають таку владу, чому вони з’являються в різних і широко розділених культурах і чому вони вижили протягом тисячоліть.

Майстри Таро навмисно вибирають символи з різних духовних, культурних, магічних та психологічних традицій, щоб передавати інформацію прямо у вашу підсвідомість. Подібно до міфів, символи виходять за рамки релігії, національності та часу, представляючи універсальні теми та концепції, до яких люди всюди можуть ставитися. У наступній таблиці показано ряд загальних, загальноприйнятих символів, які часто зустрічаються на картах Таро, разом із звичайними значеннями.

Символи і Значення:

 • Коло – Цілісність, єдність, захист, наступність
 • Квадрат – Стабільність, рівність, структура
 • Трикутник – Трійця, тривимірне існування, рух
 • Східний трикутник – Божественне жіноче начало, стихія землі чи води
 • Висхідний трикутник – Божественне чоловіче начало, стихія вогню чи повітря
 • Зірка – Надія, обіцянка
 • П’ятикутна зірка – Захист, людське тіло, фізичне втілення
 • Шестикутна зірка – Союз чоловіка / жінки або землі / неба, інтеграція, прояв
 • Вертикальна лінія – Рух, небо, небо, чоловіча енергія
 • Горизонтальна лінія – Стабільність, земля, жіноча енергія
 • Хрест – Союз чоловіка/жінки або землі/неба, інтеграція, прояв
 • Спіраль – Життєва енергія, оновлення, рух до центру
 • Сонце – Ясність, життєва сила, оптимізм, задоволеність, чоловіча енергія
 • Місяць – Секрети, інтуїція, емоції, жіноча енергія
 • Голуб – Мир, примирення, обіцянка
 • Роза – Любов
 • Гора – Виклик, бачення, досягнення
 • Вода – Емоції, незвідані глибини психіки
 • Змія – Трансформація, приховане знання, кундалині енергія
 • Яйце – Народження, родючість
 • Веселка – Оновлення, надія, щастя
 • Книга – Знання
 • Ліхтар – Керівництво, ясність, надія
 • Міст – Зв’язок, гармонія, подолання труднощів
 • Дерево – Знання, зростання, захист, сила
 • Метелик – Трансформація

“Коли душа хоче щось випробувати, вона викидає перед собою образ цього досвіду і входить у свій власний образ” Екхарт
Звичайно, у всіх нас є свої особисті символи, які означають для нас щось особливе, хоча інші люди можуть ставитись до них інакше. Вивчаючи символіку Таро, пам’ятайте, що найважливіше ваші власні відповіді та інтерпретації. Автомобілі передбачають рух і свободу для більшості людей, але якщо ви в молодості потрапили в серйозну автокатастрофу, автомобілі можуть являти вам біль або небезпеку. Довіряйте своїм інстинктам та інтуїції – зрештою, карти та вашу підсвідомість намагаються спілкуватися з вами, і вони будуть робити це в образах, які ви можете зрозуміти.

«Справжнє Таро — це символізм, воно не говорить жодною іншою мовою і не пропонує жодних інших знаків»
АРТУР ЕДУАРД УЕЙТ, КЛЮЧ ДО ТАРО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Якій карті Таро відповідає ваш знак Зодіаку (і що це означає)

Між Таро й астрологією існує взаємозв’язок. Зокрема, кожному знаку Зодіаку відповідає певна…