Річки перебувають у віданні відьми Води, проте мости і пов’язані з ними забобони – у віданні відьми Землі. Чи міг хто-небудь інший, окрім земної відьми, яка вміє знаходити рішення і створювати основу всього, придумати такий спосіб переходити поточну воду, залишаючись при цьому пов’язаною із Землею?
Існує кілька міфічних мостів, які належать до інших стихій, як-от Біфрост – міст-веселка в норвезькій міфології, що веде з Мідгарда, царства людей, до Асгарда, царства богів. Але найчастіше мости належать до сфери Землі.

Міст символізує ворота між двома частинами суші. Коли ви переходите міст, вас немає ні тут і ні там. Міст існує поза тим, що з’єднує, тому він є дуже сильним магічним місцем. Вважається, що навіть час на мосту тече інакше, ніж в інших місцях. На мосту він тече повільніше, а інколи взагалі зупиняється доти, доки людина не завершить перехід. І завдяки такому зв’язку з часом міст здатен повернути людину в дитинство.

У багатьох міфах людина після смерті має перейти через міст, щоб досягти Іншого Світу. Багато міфічних мостів виглядають ненадійними, оскільки мають відлякувати цікавих живих. Так, стародавні легенди американських індіанців оповідають про хиткий міст, який потрібно було перейти, щоб потрапити у світ духів. При цьому вважалося, що міст не витримає ваги грішника, і той впаде у воду.

Згідно з сучасними міськими легендами, якщо стояти на мосту тихо-тихо, то можна почути стукіт серця. Існує безліч варіантів цієї легенди, але всіх їх об’єднує один мотив – це стукає серце мерця. Проходячи деякі сучасні мости, справді можна почути шум, схожий на биття серця, але це звичне явище, яке пояснюють шумом близько розташованих газових труб або іншими людськими винаходами. І все ж легенда жива, і у мостів, як і раніше, зловісна репутація.

Оскільки мости пов’язані зі смертю, часто їх вважають і притулком привидів. У кельтській традиції рекомендувалося притримати язик, переходячи міст або проходячи під ним. На острові Мен є знаменитий Міст Фей. Місцева легенда свідчить, що якщо пройти по мосту, не побажавши доброго дня маленькому народцю, який там живе, подальша подорож буде сповнена труднощів і небезпек. Крім того, існує загальновідоме повір’я про те, що люди, які попрощалися на мосту, ніколи не зустрінуться знову.
Відьми Землі прекрасно знають, що, принаймні, в одному легенди мають рацію: мости володіють дуже сильною магією. Заклинання, вимовлене на мосту, починає діяти відразу ж. А будь-яка магія, що включає маніпуляції з часом, посилюється, якщо займатися нею на мосту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Про вікінгів, Валхаллу та сучасність яка деформує концепцію “вікінгів” та їх релігію і міфологію

Про вікінгів, Валхаллу та сучасність яка деформує концепцію “вікінгів” та їх релігію…