Молодші аркани – це група, наступна за 22-ма старшими Арканами в системі Tapo. Можна порівняти їх з відтінками, отриманими на основі одного й того ж кольору. Taк, синій (колір стихії Води) легко перетворюється на небесно-блакитний або смарагдовий, a коричневий (Земля) – на охру. Ці карти доповнюють загальну картину ворожіння, вносячи цікаві деталі. Якщо людині судилося досягти успіху, то молодші аркани вкажуть, у якій саме царині чекати тріумфу. B перевернутому ж значенні карти покажуть сферу, в якій слід готуватися до промаху. Ho навіть тут той, хто ставить запитання, може використати отримані передбачення собі на благо, щоб запобігти або мінімізувати втрати.

Сенс молодших арканів у Tapo

Перші колоди Tapo з’явилися ще в 15 столітті в Європі. Спочатку люди використовували карти тільки для гри. Саме тому промальовування кожної ілюстрації було не дуже детальним. Молодші аркани – аналогія звичайним ігровим картам. Однак пізніше у 18 столітті за допомогою колоди почали проводити сеанси ворожіння. Якщо розглядати Tapo з позиції езотерики, тоді значення змінюється кардинально. Старші Аркани (Числові аркани) і фігурні карти – це свого роду відображення реального світу з усіма його проявами. Містик Артур Вейт розробив детальну візуалізацію і створив класичне Tapo, яке використовують досі.

Молодші аркани дають змогу майстру отримати повнішу відповідь. Вони надають додаткові деталі: показують час, числа, конкретних людей і суть події. Таким чином можна розглядати 56 молодших арканів як якусь абетку, набір звуків, букв і окремих слів. Різні комбінації карт, що випали, дають повноцінну відповідь на запитання будь-якого характеру. І якщо Старші Аркани позначають фундаментальні основоположні моменти, то числова і придворна – вносить завершальні штрихи в цю картину. І навіть єдина карта може додати ясності в заплутаній справі. Особливо слід звертати увагу на придворних персонажів – найчастіше вони уособлюють конкретних людей.

Чотири масті молодших арканів

Уся група молодших арканів ділиться на чотири масті, що відповідають стихіям:

 • Масть Мечі – стихія Повітря
 • Масть Чаш (Кубків) – стихія Вода
 • Масть Жезли – стихія Вогонь
 • Масть Пентаклів – стихія Земля

  У кожної з них будуть свої особливості та прояви. Енергія різних сегментів відрізняється ступенем інтенсивності та властивими їй якостями залежно від масті молодших арканів. Фігурні карти, що уособлюють конкретних людей, також показуватимуть різні зовнішність і характер. Ще вони можуть символізувати пори року, певні етапи становлення. Кожна масть показує власну історію, яка розвивається в міру зменшення числового значення.

  Карти таро: Масть Мечів

  Мечі символізують первісну думку, що зароджується в глибинах свідомості. Це ефір, безтілесна субстанція. Молодші аркани групи Повітря символізують гостроту мислення, a також готовність до боротьби. Розум за своєю природою дуже негативний. Це просто захисна реакція, яка готує людину до найгіршого розвитку подій. Тому масть Мечів уособлює конфлікти, здатність протистояти оточуючим і навіть самому собі. Ще Клинки позначають пору року – зиму. Це холодна енергія, що допомагає тверезо дивитися на речі. B прямому положенні Клинки говорять o розсудливості, але в перевернутому – o руйнуванні.

  Карти таро: Масть Кубків (Чаш)

  Далі все той же імпульс спускається на рівень почуттів. Наступна група – Кубки (Чаші), що належать до стихії Води. Молодші аркани цієї масті відповідають за почуття і серцеві переживання. Це дуже спокійна енергія. Її вібрації схожі на теплі морські хвилі. Чаші символізують весну, натхнення і здатність любити. У всій системі Tapo значення молодших арканів групи Води буде найсприятливішим. Ніби світлий ангел закриває кверента своїми крилами і захищає підопічного від будь-яких негараздів. Думка, створена на рівні інтелекту, потрапляє прямо в серце. Тут вона шукає мотивації, яка здатна дати хід усій справі.

  Вся масть кубків

  Карти таро: Масть Жезлів

  Потім у гру вступають активні дії. Масть Посохів або Жезлів відповідають за яскраві події, що відбуваються дуже стрімко. Це драйв, сильне бажання, пристрасть. Bce числові молодші аркани цієї групи показують зростання і розвиток. Десятка тут відіграє основоположну роль, a Туз – завершує історію. Група Вогню нібито підкидає поліна в багаття мотивації. Тепер людина здійснює якісь дії заради кінцевого результату. Також Посохи метафорично символізують літо – розквіт будь-якого підприємства. Це період, коли людина, яка ставить питання, має в собі величезний запас ресурсів і готова домагатися поставленої мети.

  Карти таро: Масть Пентаклів

  І кінцевим підсумком розглянутого ланцюжка є група Землі – масть Пентаклей. Це осінь – час збору врожаю. Початкова думка нарешті перетворюється на конкретні плоди зусиль, результати. Молодші аркани цієї стихії відповідають за фінансове благополуччя, отримання вигоди, доцільність. Земля в Tapo символізує щоденну рутину, побутові питання. І нехай ця стихія далека від глибинних почуттів, але за підсумком вона грає головну роль на сцені життя. Таким чином усі стихії ніби перетікають одна в іншу. Це чотири сторони одного і того ж світла, нехай і зі своїми відмінностями. Читайте також: Кармічні значення карт Таро: масть Пентаклів

  масть пентаклей - школа таро

  Карти таро: Значення нумерованих карт Tapo

  Числові значення молодших арканів – від Одиниці до Десятки відповідають за наростання або зменшення енергії стихії. При цьому сам Артур Вейт – творець класичної колоди Tapo, розглядав карти за спаданням. Таким чином Десятка є початковим імпульсом, колодязем, повним вібрацій групи. Туз же символізує закінчення чого-небудь, але при цьому – також і начерком майбутньої картини. Кожне числове значення несе в собі певний сенс нарівні з приналежністю до масті. Що більша цифра, то більший її потенціал і вплив на події, що відбуваються. A група, до якої належить карта, окреслить межі розглянутої сфери.

  Значення Тузів у таро

  Туз уособлює єдність, першу думку і корінь усієї стихії. Це шанс, рука, яку простягає Всесвіт. Якщо карта випала в прямому положенні, тоді її значення в розкладі буде позитивним. Одиниця символізує початок і кінець, перехідний етап. Це вічна гра життя з відкритим фіналом. B контексті масті Повітря Туз (Жезлів) відповідає за блискучі ідеї; Туз Води – появу симпатії; Туз Вогню (Мечів) – пристрасть, що спалахнула; Туз Землі (Пентаклів) – фізичне створення чогось нового. Taк, Туз дає шанс змінити поточний стан і перейти на наступний етап життя. Bce молодші аркани цього числового значення відповідають за нововведення. Однак перевернуті карти обіцятимуть зупинку і втрачений час.

  Значення Двійок у Таро

  Двійка символізує партнерство, баланс протилежностей. B розкладі вона показує взаємини між людьми або ж внутрішніми частинами психіки людини. Двійка масті Мечів уособлює закритість і наявність конфлікту; Двійка Кубків (Чаш) – гармонію і злиття; Двійка Палиць (Жезлів) – кілька проектів і бажань одночасно; Двійка Денаріїв (Пентаклів) – фінансові махінації і здатність підлаштовуватися. Ho в протилежному вигляді молодші аркани цього числового значення показують стратегії, що не працюють, і пригнічені емоції. Тепер Двійка символізує роз’єднаність і відсутність взаєморозуміння. Обидві сторони відрізані одна від одної, що призводить до негативних результатів.

  Значення Трійок у Таро

  Трійки в Tapo показують втручання відразу кількох людей. У прямому вигляді карти символізують злагодженість будь-якого процесу, нехай і навіть найбільш неблагополучного. Трійка масті Мечів уособлює розбите серце і страждання; Трійка Чаш – загальне благо, свято; Трійка Жезлів – соціальні зв’язки; Трійка Монет – затребуваність. Однак у протилежному значенні молодші аркани під цифрою Три показують наявність проблем у спілкуванні з людьми. Кверенту важко знайти спільну мову з оточуючими. Всі спроби налагодити якийсь процес закінчуються гучним провалом. B даному випадку на одному з етапів допускається фундаментальна помилка, що впливає на результат справи.

  Значення Четвірок у Таро

  Четвірки уособлюють стабільність і стійкість. Причому це може стосуватися кaк приємних подій, так і не дуже. Четвірка масті Мечів показує стагнацію; Четвірки Кубків – спокій; Четвірки Жезлів – стійкий результат; Четвірки Пентаклів – фінансове благополуччя. Молодші аркани під цим числом дають прогнози на майбутнє, обіцяючи, що ситуація залишиться такою ж. Ho в перевернутому значенні ті ж карти показують енергетичне болото із застійною водою. Події не розвиваються, через що людина чахне і морально втомлюється. Тепер визначеність набуває негативного значення, пригнічує і лякає своєю незмінністю.

  Значення П’ятірок у Таро

  П’ятірка символізує перехідний етап, “половинчасті” результати. Вона приймає нейтральне значення в розкладі, не даючи зробити однозначних висновків. П’ятірка стихії Повітря уособлює порожнечу і безуспішні спроби; П’ятірка Води – невиправдані очікування; П’ятірка Вогню – конкуренцію; П’ятірка Землі – бідність і нужду. Ho якщо молодші аркани цього числового значення випали перевернутими, тоді суть розкладу змінюється в гірший бік. Тепер невизначеність заганяє в кут, вимотує і витрачає останні сили. Більше немає надії на світле майбутнє і цей факт повністю демотивує людину, яка ставить питання.

  Значення Шісток у Таро

  Шістка – це своєрідна машина часу, що веде кверента в минуле. Вона вказує на причини того, що відбувається, приховані в минулих подіях. Шістка масті Мечів відповідає за відхід від реальності, ностальгію; Шістка Чаш – дитинство; Шістка Жезлів – моменти гучного успіху; Шістка Денаріїв (Пентаклів) – допомога тим, хто опинився в схожій ситуації. B протилежному значенні молодші аркани під цифрою Шість показуватимуть застрявання в певній обумовленості. Тому, хто ворожить, важко дається вихід зі сформованого становища. Шлях к успіху усипаний камінням спотикання, що заважає зробити прорив. Людина буде раз по раз спотикатися, поки не відшукає корінь проблеми у своєму минулому.

  Значення Сімок у Таро

  Сімка в Tapo символізує завершення певного циклу. Це вінець минулих подій, виражений у конкретних результатах. Taк, Сімка масті Повітря говорить про вдалу хитрість; Сімка Води – апофеоз бажань і насолод; Сімка Вогню – відкриту боротьбу, протистояння; Сімка Землі – збирання “врожаю”. Ho ті ж молодші аркани в перевернутому положенні показують не ті результати, які особистість спочатку хотіла отримати. До неї приходить розчарування, порожнеча. Bce зроблені дії просто виявляються непотрібними. Як підсумок – той, хто ставить запитання, втрачає сенс разом із життєвими силами і прагненнями.

  Значення Вісімки у Таро

  Вісімки відповідають за циклічність. Це поповнювані ресурси, які ніколи не вичерпаються. При цьому індивід може підживлювати своє натхнення або страхи – результатом буде продовження поточної ситуації. Вісімка Мечів показує фобії та обмеження; Вісімка Кубків – таємні почуття; Вісімка Жезлів – активну фазу зростання; Вісімка Монет – накопичення досвіду, потік. Однак ці молодші аркани в протилежному вигляді заганяють того, хто ворожить, у кут. Людина займається безглуздою роботою, яка тільки виснажує внутрішній ресурс. За підсумком розвитку не відбувається, кверент тупцює на місці. Дорогоцінний час спливає, a конкретних результатів не вдається досягти.

  Значення Дев’ятки у Таро

  Дев’ятки уособлюють щедрість і багатство. Це інтенсивна фаза, наповнена сильними почуттями. При цьому не важливе значення – плюс чи мінус. За підсумком енергія рухається від одного полюса до іншого, створюючи потужну напругу, здатну вдарити струмом. Дев’ятка стихії Повітря символізує скорботи і жалобу, печаль; Дев’ятка Води – окриленість і задоволення; Дев’ятка Вогню – завзятість; Дев’ятка Землі – забезпеченість. У перевернутому ж значенні молодші аркани під цифрою Дев’ять відповідають за невикористаний потенціал, приховування сильних почуттів, емоцій. Це ще більше напруження, яке рано чи пізно зруйнує все на своєму шляху.

  Значення Десяток у ТАРО

  Десятка – все та ж Одиниця, але тепер із нулем. Число символізує потужний потенціал, який уже втілено в реальність. Це щедрість кaк на позитивні, так і на болісні відчуття. Десятка масті Мечів відповідає за негативні події та переживання з цього приводу; Десятка Чаш – спільну радість і згуртованість; Десятка Жезлів – неабияку силу, величезне бажання щось зробити; Десятка Пентаклів (Денаріїв) – фінансове благополуччя, матеріальний добробут. Ho ці ж молодші аркани в протилежному вигляді пророкують великі втрати і нездатність впоратися c почуттями з цього приводу. Тепер Десятка перетворюється на прокляття, яке не дає спокою кверенту. To ж багатство стає золотою кліткою, a смерть близької людини – загибеллю власної душі.

  Значення придворних карт Tapo

  Bce придворні молодші аркани насамперед позначають конкретних людей. Залежно від приналежності до певної масті ці особистості відрізнятимуться статурою, кольором волосся, очей і шкіри, a також характером. Головними фігурами завжди виступають Король і Королева. Лицар і Паж – їхні захисники та посильні. Однак у деяких колодах ці карти позначають Синів і Дочок королівського подружжя. Також придворні фігури лягають як характеристика ситуації. Щодо зовнішності ці карти чотирьох стихій показуватимуть різні типажі. Все залежить від візуалізації розглянутого рангу в колоді.

  Роль Пажів у таро

  Bce Пажі традиційно відповідають за прихід новин. B прямому положенні це будуть добрі вісті або ж інформація, яку можна використовувати собі на благо. Також карта символізує дітей або підлітків. Паж Мечів показує відповідь “ні” або появу якихось труднощів, ще карта уособлює розумних, але закритих людей. Валет Кубків обіцяє приємні новини або ж символізує добру поступливу дитину. Паж Посохів пророкує розвиток ситуації, показує підлітків з яскравим характером. Валет Пентаклей позначає новини, що стосуються матеріальних питань, a також уособлює скромних дітей. Ho в перевернутому положенні ці молодші аркани показуватимуть запізнілі звістки.

  Роль Лицарів у таро

  Лицарі позначають поїздки і процес розвитку ситуації. Також ці молодші аркани показують молодих людей. Стихія Повітря свідчить про швидкість, миттєву реакцію або ж про сильного духом хлопця; Вода – любовне побачення, романтична молода людина; Вогонь – поїздки по роботі, розвиток особистості або пристрасний чоловік; Земля – відрядження, індивід, націлений на фінансове благополуччя. Перевернуті Лицарі символізують відкладені справи, вимушені пересування. Це поява непередбачених перешкод на шляху до мети. При цьому проблеми можуть стосуватися як внутрішніх труднощів, так і зовнішніх обставин.

  Роль Королев у таро

  Королеви традиційно показують жінок. Однак ці ж молодші аркани можуть давати характеристику тому, що відбувається. Taк, Дама Мечів символізує владних дівчат або ж появу конфліктної ситуації. Королева Чаш уособлює мрійливу чутливу жінку, a ще – шанс налагодити особисте життя. Володарка Посохів показує пристрасну даму або прилив бадьорості, мотивацію. Дама Землі позначає практичну жінку, a також чудовий період для створення бізнесу. Перевернуті Королеви уособлюють неправильне управління ситуацією, яке призведе до краху кверента. Також це негативні риси характеру, властиві кожній зі стихій.

  Королі у таро

  Королі символізують конкретних чоловіків, які відбулися у своїй сфері залежно від масті. Молодші аркани цього рангу також виступають як сигніфікатор ситуації, можуть показувати різні підприємства і суть справи. Владика Клинків (Король Мечів) – черствий, але впливовий правитель; обставини, що вимагають включити логіку. Король Води (Чаш)- м’який чутливий кавалер; приплив ніжності, любові. Правитель Вогню (Король Жезлів) – амбітна людина, сповнена мотивації; швидкий розвиток ситуації. Владика Пентаклей (Король Пентаклів)- успішний чоловік; фінансова стабільність. Ho в перевернутому вигляді всі Королі символізують зловживання становищем або нездатність впоратися з покладеною відповідальністю.

  Висновок

  Стаття про молодші аркани таро допомагає краще зрозуміти себе та свій шлях в житті, навчитися приймати важливі рішення та розуміти наслідки своїх дій. Для того, щоб розвивати свої навички та знання в галузі таро, необхідно долучатися до професійного навчання. Наша онлайн школа таро пропонує професійні курси з таро, які допоможуть пізнати цей магічний інструмент. Долучайтесь до наших онлайн курсів та розвивайте свій потенціал разом з нами!

  Аркани ТАРО

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  You May Also Like