Разом з нашим експертом онлайн школи Таро Леонідом Середою ми продовжуємо аналізувати значення Аркан Таро в питаннях карми, і сьогодні поговоримо про Кубки.

Посилання на кармічні значення інших мастей Таро дивіться тут:
Кармічні значення карт Таро: масть Мечів
Кармічні значення карт Таро: масть Жезлів
Кармічні значення карт Таро: масть Пентаклів

Як я вже зазначав, основну функцію несуть, звичайно, “Козирі колоди” (Старші Аркани). Молодші Аркани дають додаткові підказки, а Фігури Двору найчастіше описують діяльність людини та її поведінку, яка вплинула на наявність чи відсутність кармічних заборгованостей у нинішньому втіленні. Виконувати кармічні розклади (яким присвячу окрему статтю) можна тільки на Старших Арканах, але якщо вам зручніше працювати на повній колоді – чиніть саме так. Жорстких правил, як і взагалі за будь-якої роботи з Таро, тут немає. Нагадую, що я використовую трактування таролога Аліції Хшановської, оскільки вони добре показали себе на практиці, і роблю до них особисті доповнення там, де це доречно.

Туз Кубків

Туз Чаш робить акцент на питаннях почуттів, емоцій, відносин з людьми. Коли ця карта випадає у розкладі у прямому становищі, можна говорити про те, що людині нинішня інкарнація дана для опрацювання емоційних питань, оскільки у попередньому втіленні у цій сфері спостерігалася дисгармонія. Уточнення, на які саме стосунки (з коханою людиною, сім’єю, друзями, родичами) варто звернути увагу, дивіться на додаткові карти.

Зворотне становище Аркана найчастіше вказує на надлишок почуттів, який мав місце у минулому житті. Можливо, людина надто пристрасно поводилася, не вміла керувати емоціями, керувалася виключно особистими поривами та бажаннями, забуваючи про емоційні потреби інших. Шлях відпрацювання карми – навчитися контролювати прояви почуттів.

Двійка Кубків

Двійка КубківДаний Молодший Аркан у класичному трактуванні пов’язаний з любовними та дружніми стосунками, але якщо він випадає на питання карми, то справа приймає зовсім інший оборот. Найчастіше будь-яка карта в аспекті заборгованості з минулих втілень вказує саме на проблематику Аркана, але саме в тій галузі, що характеризує його основне значення. Тому Двійка Кубків Таро в кармічних розкладах найчастіше повідомляє про те, що у кверента були проблеми в особистому житті: можливо, йому довелося існувати з нелюбою людиною (наприклад, шлюб за обставинами або спілка, нав’язана батьками), або мала відсутність порозуміння з партнером . Так чи інакше, але опрацювання заборгованості минулої інкарнації полягає у уникненні подібних ситуацій, тобто шлюб має бути укладений тільки за коханням, а терпіти чоловіка, з яким дуже складно, людині в цьому втіленні не потрібно, інакше карма не опрацьовується.

Перевернуте положення карти сигналізує про жорстокість всередині любовного союзу: можливо, у шлюбі мала місце агресія, жорстокість, партнери намагалися вирішувати проблеми силовими методами, що виникають, або любов з часом звернулася в ненависть один до одного. Ситуація може повторюватися у нинішньому житті, якщо кверент не знайде правильних шляхів вирішення.

Трійка Кубків

Така чудова Трійка Кубків у класичних розкладах, кармічний аспект має вже не такий приємний. Карта повідомляє, що у любовному союзі минулої інкарнації були присутні зради, невірність, постійне прагнення урізноманітнити стосунки. Найчастіше карта випадає людині, яка легко захоплюється, яка не раз піддавала загрозі свій шлюб через миттєвих потягів, раптово виниклої симпатії. Для відпрацювання подібної карми кверенту варто навчитися берегти те, що він має, і не піддаватися хвилинній чарівності представників протилежної статі.

Перевернуте становище даного Аркана Таро вказує на зловживання довірою близьких людей, гонитву за розпусними насолодами, неприборкану пристрасність. Якщо по прямій Двійці Кубків людина орієнтується більше на симпатію, то зворотний Аркан вказує виключно на гонитву за сексуальними задоволеннями. У нинішньому втіленні такій людині доведеться приборкати пристрасті, що бушують, щоб відпрацювати кармічну заборгованість.

Четвірка Кубків

Кармічний аспект Четвірки Чаш — надто сильне емоційне захоплення будь-якою справою, яке змушувало людину забувати про все на світі, і особливо згубно це позначалося на особистих стосунках. Мораль цієї байки, як ви, напевно, вже розумієте, така — уникати аналогічної поведінки зараз.

Зворотне становище Аркана часто вказує на людей, які були під час попередньої інкарнації душі трудоголіками, робота яких спрямована не на творення, а на руйнування.

реалізація свого таланту на службі зла, виконання «сизіфової праці». Як пройти кармічне відпрацювання? Присвятити себе дійсно важливим і вартим занять, і при цьому стежити, щоб професійна зайнятість не заважала іншим, не менш важливим, життєвим областям.

П’ятірка Кубків Молодший Аркан

Молодший Аркан Таро П’ять Кубків у питаннях карми символізує серйозні психологічні зміни, що відбувалися з людиною під час того самого втілення. Це могли бути затяжні депресії, втеча від реальності у світ ілюзій, надто болісна вразливість, раптове відкриття в собі екстрасенсорних здібностей чи щось інше, а ось що саме уточнюйте додатковими картами. Відпрацювання карми відбувається через прийняття та розуміння себе.

Перевернуте положення карти вказує на реальні проблеми з психікою: людина могла бути схильна до істериків, нападів агресії або божевілля, різних психічних захворювань. У нинішньому втіленні йому треба постаратися уникати подібних крайнощів, а у разі виникнення тривожних симптомів — одразу звертатися до фахівця.

Шістка Кубків

Шістка Чаш Таро традиційно пов’язується з дитинством, тому кармічним аспектом карти є проблеми, які мали місце тоді, коли кверент був ще маленьким. Даний Молодший Аркан часто вказує на важке дитинство, наявність численних братів і сестер, опікунство та турботу про чиїхось дітей замість того, щоб насолоджуватися цією безтурботною часом. Можливо, в попередній інкарнації у людини була сім’я, надто прив’язана до традицій, і це наклало свій відбиток на особистість людини. Кармічна відпрацювання так чи інакше буде пов’язана з дітьми, тому головне завдання кверента — подарувати малюкам справжнє дитинство, яке не обтяжене дорослими турботами.

Перевернута карта вказує на складнощі у сімейних відносинах, які, можливо, змусили людину під час минулої інкарнації «відірватися від свого коріння», втекти з батьківського дому, розірвати родинні зв’язки. Проробка карми може проходити через зіткнення зі схожими ситуаціями, ось тільки виходом має стати зовсім не втеча, а вирішення наявних проблем.

Сімка Кубків

Пряма Сімка водної масті у кармічних питаннях символізує містичні одкровення, змінені стани свідомості, різні релігійні обряди, пошук духовних цінностей, медитації. Одним словом, по цій карті проходить заперечення світу матеріального і відхід у деякі надхмарні дали. Не можна сказати, що карта негативна, відпрацювання по ній може статися досить швидко, головне — не витати в хмарах, а займаючись духовним розвитком, не забувати і про фізичну реальність.

Зворотне становище Аркана посилює його пряме значення. Тут уже може йтися про сектантство, захоплення духовним розвитком, яке доходить до психопатичних станів. Хороший приклад подібної карми — поклоніння якомусь Богові із принесенням кривавих жертв, самобичуванням, повною аскезою, одержимістю. Таку карму відпрацювати буде складніше, можливо знадобиться не одне земне втілення.

Вісімка Кубків

Вісімка Чаш може характеризувати різні стани, тому я рекомендую завжди витягувати до неї додаткову картку. Хшановська наводить два варіанти кармічного значення даної карти: почуття, які скочуються в безодню матеріалізму, і загартовування психіки шляхом страждання. Якщо з першим трактуванням все зрозуміло, то що можна сказати про друге? Відповідний приклад: кверент у минулому житті втрачає близьку людину. Наприклад, гине улюблений чоловік. Потерпілий втрату довго і болісно страждає, але потім упокорюється з тим, що відбувається, і приймає невідворотність долі. Коли йдеться про другий варіант розвитку подій, відпрацювання карми нинішня інкарнація не вимагатиме, оскільки людина вже пройшла свій кармічний урок. Якщо ж ми говоримо про матеріалізм, то справжнє втілення душі дано для того, щоб кверент перестав опускати почуття та емоції до рангу чогось приземленого.

Перевернута 8 Кубків часто символізує втрату рідних та близьких, але в більшості випадків по цій карті сам кверент так чи інакше сприяв цій смерті. Другий можливий кармічний аспект карти – емоційні труднощі у соціальному спілкуванні, жорстокість по відношенню до близьких, невміння любити і приймати чуже кохання. На думку Аліції Хшановської, карта часто випадає людям, які в попередній інкарнації жили за часів, коли смерть була в порядку речей, наприклад, під час епідемії чуми, у війну. Відпрацювання такої карми може бути різною: якщо йдеться про емоційну жорсткість — то треба вчитися виявляти свої почуття, не ховати їх у внутрішні глибини, якщо ж ми говоримо про зіткнення зі смертю — потрібно змінити своє ставлення до втрат, не вважати їх само собою зрозумілими , відкрити душу та навчитися емоційно проживати горе.

Дев’ятка Кубків

За прямою Дев’яткою Чаш Таро зазвичай проходить надмірна дбайливість людини, що мала місце під час попередньої інкарнації. Кверент ніяк не міг знайти розумного компромісу між «брати» та «давати», через що втручався в чуже життя. Дане втілення дано у тому, щоб навчитися узгоджувати розум і почуття, знайти рівновагу між вчинками і емоційної реакцією ними.

Зворотна Дев’ятка водної масті зазвичай вказує на вчинки у сфері любові, продиктовані страхом. Можливо, людина заслужила на репутацію склочника чи скандаліста, або ізолювалася від суспільства, зосередившись виключно на особистих справах, боячись реакції оточуючих на власні вчинки. В принципі, і та, і інша крайність — це дві сторони однієї медалі — страху. Людина може поводитися агресивно, бо боїться, що її поведінка не прийме суспільство, або відчуває страх втратити партнера, тому закочує йому гучні скандали. Ізоляція та небажання розповідати про проблеми особистого життя оточуючим також можуть бути продиктовані страхом виявитися незрозумілим, осміяним, відкинутим. Як саме відпрацьовувати карму – потрібно дивитися по додаткових карток, залежно від того, як саме проектувався особистий страх.

Десятка Кубків

Завершальний числовий Аркан водної масті у прямому положенні говорить про хорошу карму, яку не потрібно відпрацьовувати в нинішньому втіленні душі. Людина умів використовувати життєвий досвід, навчився розуміти свої емоції і керувати ними, він укладав міцні, правильні любовні спілки, поводився абсолютно адекватно в соціальних взаєминах, тому кармічна відпрацювання не потрібно.

А ось зворотне становище Десятки Кубків часто вказує на тих, хто був жертвою чиїхось маніпуляцій, легко потрапляв під вплив чужої думки в емоційній сфері, хто чинив безглуздо, імпульсивно, невірно, керуючись наказами свого маніпулятора. Завдання цього втілення — навчитися відстоювати власну думку і не йти на поводу у сумнівних людей, які можуть перетворити вас на пішака у своїй грі. Звісно, ​​тут у першу чергу йдеться про особисті та соціальні відносини.

Паж Кубків

Як я вже говорила при розгляді кармічних значень масті Жезли, фігури Двору зазвичай вказують на сферу діяльності людини, її заняття та поведінку під час виконання професійних обов’язків. За Пажем Кубків зазвичай проходять ті, хто в минулому втіленні був духовною особою, проповідником, ченцем, людиною мистецтва (музикант, композитор, співак), або належав до однієї з наступних професій: рибалка, лікар-терапевт, санітарка, няня, хімік (значення Хшановській). Якщо карта пряма – людина гідно виконувала свої обов’язки.

У перевернутому положенні Паж Чаш Таро зазвичай вказує на ті ж професії, але з негативним відтінком: наприклад, замість проповідника ми бачимо сектанта, замість няні — людину, яка приховано маніпулює дитиною, замість хіміка, що працює на благі цілі, — винахідника хімічної зброї чи конструктора . Часто зворотного Пажа Кубків пов’язують зі зловживанням алкоголем, так що людина цілком могла бути обдарована творчим талантом, але при цьому постійно йшла у запої.

Лицар Кубків

Прямий стан Лицаря Кубків Аліція Хшановська пов’язує з професіями криміналіста, детектива, судмедексперта, агента спецслужб, працівниками похоронних бюро та іншими сферами діяльності, для яких важливим є вміння людини працювати в екстремальних умовах. Сюди можна віднести тарологів, астрологів, екстрасенсів та інших езотериків. Карма по цій Фігурній карті позитивна.

Якщо ж Аркан перевертається, ми маємо справу зі зворотним боком медалі і можемо сказати, що кверент був убивцею, вченим, який ставив експерименти на живих істотах, копачем могил, який крав прикраси з трупів, езотериком, який використовував свої вміння з дурною метою. Таку карму, звичайно ж, потрібно буде відпрацьовувати через слідування правильним шляхом, не піддаючись спокусам перейти на «темний бік».

Королева Кубків

Сфери, у яких могла реалізовувати себе Королева Кубків, дуже великі. Це діяльність, пов’язана з наглядом за дітьми, харчова промисловість, творчість та мистецтво, соціальна діяльність, в якій важливе вміння людини відчувати ситуацію та входити в становище інших людей.

Зворотна карта символізує негатив вище перерахованих професій. Сюди можна віднести жорстокого вихователя дитячого садка, опікуна літньої людини, яка хоче звести його зі світу, щоб отримати його житло, людей, які ображали беззахисних і слабких, соціального психолога, який керується не професійною етикою, а особистою вигодою. Як відпрацьовувати карму? Уникати спокус, пов’язаних із роботою, тримати свої особисті емоції в руках і не дозволяти їм впливати на вашу професійну діяльність.

Король Кубків

Король Кубків у кармічному сенсі показує кульмінацію водної масті. Він говорить про найвищі позитивні прояви водної стихії — глибоке розуміння власних і чужих почуттів, уміння співпереживати, давати правильні поради, підтримувати оточуючих. Сюди ж можна віднести високий творчий потенціал, багату уяву та гуманітарні нахили. Карма по цьому Аркану дуже хороша, яка не вимагає відпрацювання.

Якщо ж карта перевертається зворотною стороною то ми можемо говорити про нерозуміння власних почуттів, невміння володіти емоціями, відсутність творчої уяви та неможливості взаємодіяти з іншими людьми, оскільки вся напруга людини в минулому втіленні була спрямована виключно всередину себе. Ця інкарнація має навчити його розуміння власного емоційного світу та вміння працювати з почуттями, висловлювати їх, приймати, аналізувати, використовувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like